Podsumowanie startów mini siatkarek

Dwójki – pierwsze koty za płoty!

Turnieje eliminacyjne w kategorii dwójek cieszyły się największym zainteresowanie pomorskich klubów. W trzech turniejów eliminacyjnych wzięły udział łącznie 72 zespoły! Przepustkę do finału uzyskało tylko 16 najlepszych.

Dla naszego rocznika 2007 były to jedne z pierwszych poważnych startów. W ciągu trzech turniejów  desygnowaliśmy do gry pięć zespołów. Dziewczyny poznały co to rywalizacja i wiedzą, że aby osiągać sukcesy trzeba dużo pracować. Mimo tak wielkiej konkurencji, wszystkie zespoły, które zagrały w każdym turnieju eliminacyjnym znalazły się w górnej części tabeli. Najbliżej awansu był nasz drugi zespół, które zajął pechowe 17 miejsce, niepremiowane awansem do finału.

17. GAS II – Nicole Wesołowska, Julia Buniek

28. GAS I – Natalia Kaczmarska, Maja Rogaczewska

32. GAS III – Paulina Hinz, Alicja Kramp

36. GAS IV – Natalia Chruszcz, Kinga Błaszczyk

52. GAS V – Martyna Cybulska, Lena Pokrzywińska (startowały w jednym turnieju)

30174545_1701480826585507_1711950597_o

Trójki  – zagraliśmy w finale, ale na laurach nie spoczniemy!

W trzech turniejach eliminacyjnych w kategorii trójek wzięło udział łącznie 29 zespołów. Przepustkę do finału uzyskało 10 najlepszych.

Nasz rocznika 2006 miał za zadanie awansować do finału i udało się! W trzech turniejach eliminacyjnych zajęliśmy kolejno miejsca: 7,8 oraz 9 co dało nam miejsce 7 w klasyfikacji końcowej i awans do turnieju finałowego.

W turnieju finałowym zabrakło trochę szczęścia, bowiem w trzech meczach przegraliśmy w tie-braku po dobrej grze i walce do końca. Ostatecznie udało nam się wywalczyć 9 miejsce.

9. Gdyńska Akademia Siatkówki – Antonia Wiwatowska, Marta Nastały, Nikola Zakrzewska

32833990_1864592450263596_7202015957542240256_n

Czwórki – dziewczyny lubią brąz!

Dziewczyny z rocznika 2005  zaczęły od falstartu, ponieważ w pierwszym turnieju eliminacyjnym zajęły odległe 13 miejsce. Pokazaliśmy, że był to jedynie wypadek przy pracy i  w dwóch następnych turniejach eliminacyjnych wywalczyliśmy trzecie miejsca. Pozwoliło to na zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji końcowej i dało awans do finału.

Przed finałem wiedzieliśmy, że miejsce w rankingu nie do końca odzwierciedla nasze możliwości i po cichu liczyliśmy na podium.

W finale udowodniliśmy swoją wartość i do Gdyni wróciliśmy z brązowym medalem!

Warto wspomnieć, że jest to pierwszy w klubowej historii medal w wojewódzkich rozgrywkach mini siatkówki.

1. KaEmKa Starogard Gdański I
  2. MTS Kwidzyn
  3. Gdyńska Akademia Siatkówki – Aleksandra Woźniak (kapitan), Olga Bruggemann, Julia Zieliński, Kinga Krowiak, Dominika Warszakowska, Klaudia Marcińczyk oraz Zuzanna Dylewicz

33463126_2030624997007733_8931429636433248256_n

Dwa najlepsze zespoły turnieju finałowego uczestniczyć będą w Ogólnopolskim Finale Kinder + Sport (32 najlepsze zespoły w Polsce), który odbędzie się w Zabrzu w dniach 6-8 lipca. Jako, że zajęliśmy trzecie miejsce, mamy prawo wnioskować o dziką kartę. Mamy nadzieję, że i my część wakacji spędzimy na Śląsku.