Historia

UKS Gdyńska Akademia Siatkówki jest spadkobiercą Spółdzielczego Klubu Sportowego „START”, a później MKS Gdynia.

Nieprzerwanie od 1997 roku prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej halowej i plażowej. Od 2004 roku działalność statutową Klubu wspiera Gmina Miasta Gdynia.

Sukcesy UKS Gdyńska Akademia Siatkówki to wielokrotne czołowe lokaty w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich w siatkówce halowej i plażowej. Nasze zespoły wielokrotnie uczestniczyły w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski uzyskując medalowe miejsca. Młodziczki w 2001 roku zdobyły Wicemistrzostwo Polski, a Kadetki w 2003 roku brązowy medal Mistrzostw Polski. Dwójka w składzie Anna Podgórniak i Marta Słodnik w 2007 roku sięgnęła po Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej.

UKS Gdyńska Akademia Siatkówki na przestrzeni 20 lat swojej działalności wychował wiele reprezentantek Polski w kategorii juniorek, kadetek i młodziczek.

UKS Gdyńska Akademia Siatkówki od 20 lat stara się skupić wokół siebie gdyńską młodzież i dokonuje systematyczne naboru nowych adeptów siatkówki wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych w Gdyni. Zasilają oni również drużyny szkolne, przyczyniając się do osiągania lepszych wyników w rywalizacji szkół na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.