Wicemistrzostwo Pomorza w Siatkówce Plażowej Juniorek

Dwie pary Gdyńskiej Akademii Siatkówki z awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej.

W niedzielę na boiskach do siatkówki plażowej w Pucku rozpoczęliśmy wojewódzkie zmagania w kategoriach młodzieżowych. W turnieju wzięły udział 23 pary, w tym 6 reprezentujących barwy Gdyńskiej Akademii Siatkówki.

Najlepiej z naszych zespołów poradziły sobie Klaudia Szubarga w parze z Julią Zarembą, które w całym turnieju uległy jedynie parze reprezentującej barwy Zatoki 95 Puck Stadnik/Herrmann, przegrywając nieznacznie finałowe spotkanie na przewagi. Srebro na pewno jest satysfakcjonujące, gdyż poziom turnieju był naprawdę wysoki!

Do czwórki wskoczyły Paulina Krowiak i Klaudia Górska! Ku zaskoczeniu wszystkich dziewczyny wygrywając mecz za meczem pokonując przy tym faworyzowane duety zameldowały się w strefie medalowej. Brak mocy i szczęścia w końcówce pozwolił im zakończyć zawody na fantastycznym 4 miejscu!

Wiktoria Andrychowicz i Julia Kamerka po 8 rozegranych spotkaniach, wliczając w to zdecydowane zwycięstwo w ostatnim meczu nad parą z Gdańska zakończyły zawody na 5 miejscu!

1. Zuzanna Herrmann/Ola Stadnik (Zatoka 95 Puck)
2. Klaudia Szubarga/Julia Zaremba (GAS)
3. Oliwia Treder/Zosia Przyradzka (Gedania)
4. Paulina Krowiak/Klaudia Górska (GAS )
5. Wiktoria Andrychowicz/Julia Kamerka (GAS)
6. Maja Pawlun/Dominika Rodek (Trefl Gdańsk)
7. Julia Woźniak/Kamila Dusowska (GAS)
9. Maja Murawska/Julia Jałocha (GAS)
Karolina Szymańska/Martyna Janczewska (UKS Reda Ciechocino)
17. Ania Korth/Ola Sarnowska (GAS)

Trener: Przemysław Surażyński.

4 najlepsze pary turnieju wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek, które odbędą się 01-03/07 w Kołobrzegu. Brawo GAS!

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*